OSCAR

OSCAR

2017’nin Oscar adaylarını seçiyoruz hep birlikte..

İyisiyle kötüsüyle, gecesiyle gündüzüyle, bir seneyi daha geride bırakacağımız yılın bu son gününde, insan yaşadıklarını düşünmeden edemiyor elbette..

Kimi zaman gülümseyerek, kimi zaman da “Orada onu yapmayacaktım işte!” diyerek hayıflanıyoruz içten içe kendimize..

Bütün bir yılın kışında, ilkbaharında, yazında, sonbaharında, kaybettiklerimiz, kazandıklarımız, başarılarımız ve elbette başarısızlıklarımızın toplamı, geride bıraktığımız yılın da  kısacık bir özeti değil mi aslında?

Bunları yaşarken, bizimle birlikte var olanların ve elbette var olmayanların,  bizi bir sene daha büyüttüğü aşikar…

 

2017

Hadi, bu sene bir değişiklik yapalım!

İnsanların iyi niyetinden ve zayıf yönlerinden beslenerek onlara her türlü zararı vermeye yeltenmekten çekinmemiş, şu anda gözünüzün önünden ilk geçen, o çok iyi tanığınız kişiye, yılın en kötü kalpli oyuncusu dalında Oscar ödülünü aldığını hissettirelim mesela.

Ya da kazık kadar olduğu halde, hala çocuksu sözlerle karşısındaki insana yapay sevgi gösterisinde bulunmaya çalışan, sıklıkla gördüğün o şahıs, sence de en iyi animasyon dalında, aday oyuncusu olmaya hak kazandığını bilmeyi hak etmiyor mu Oscar’da?

Diğer insanları maşa gibi kullanıp, kendini devre dışı kaldığına inandırmış ama aslında bütün alavere ve dalaverenin her türlüsünün başından sonuna kadar kurgusunu yapmış, arka fonda iyilik meleği gibi gözükmeyi başarmış, her gün burun buruna geldiğin o muhteşem şahsiyet, sence de en iyi yönetmen ödülünü kazandığını duymayı hak etmiyor mu senin nazarında?

 

oscar goes to

“Bir görünüp bir kaybolan, işine geldiği gibi davranan, sağ gösterip sol vuran, böyle davranmaktan da haz alan sevgili arkadaşım, çalışma arkadaşım, eşim, dostum, komşum, seni de unutmadım.

Hal böyle olunca, ben de seni, bu yılın en iyi erkek/kadın oyuncu rolüne aday gösterdim.” diyebilme cesaretini gösterebilir miyiz ki acaba, bu yılın sonunda?

Dostlarla, sıcak bir yaz akşamında, hep birlikte söylediğimiz şarkıyı da yılın en iyi şarkısı seçtim deyip, hakiki dostlarımızın sesini duymak için can atar mıyız peki bu gecenin sonunda?

Bu yıldan tek beklentim, artık iyilerin kazanması, hakkaniyet temalı filmlerin oynaması, hatta gişe rekorları kırması…

Peki, ya siz kimlere vermek istersiniz bu yılki Oscar’ı?

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.